• info@elena-studio.ir
  • 026-32568314-5

لوازم مورد نیاز عکاسی

لوازم مورد نیاز عکاسی در تمامی گروه های سنی از نوزادان ، خردسالان ، کودکان تا نوجوانان مشترک است. لذا از والدین گرامی تقاضا می‌شود در صورت امکان، موارد زیر را حتما به همراه داشته باشند:
 
جهت عکاسی بارداری :
 
لباس های بارداری مجلسی و اسپرت در استودیو موجود میباشد . البته جهت تنوع در عکس های بارداری همراه داشتن یک یا چند دست لباس اسپرت بارداری توصیه میشود ( ترجیحا لباس ها با رنگ لباس همسر ست باشد )
همراه داشتن  یک یا چند عکس سونوگرافی از مادر ، چند دست لباس نوزاد به همراه کفش یا پاپوش ، جوراب کلاه و … توصیه میشود
– لوازم مورد نیاز عکاسی کودک شامل تل سر، هد سر، دستمال سر، پاپیون، کراوات، ساسپندر، عینک، کلاه، پاپوش، شال، دستکش و …
–  عروسک یا اسباب بازی هایی که دوست دارید با آنها عکس یادگاری داشته باشد
در صورتی که والدین می خواهند تا همراه با عکاسی نوزاد یا عکاسی کودک خود عکس بگیرند، لباس هماهنگ با هم و همچنین هماهنگ با یک یا چند دست از لباسهای کودک همراه داشته باشند تا عکس نسبتا یکدست شده و هماهنگی بصری ایجاد کند. مثلا همگی یک دست لباس اسپرت شامل شلوار جین در یک تم رنگی و تی شرت های همرنگ همراه داشته باشید. یا اینکه اگر خانوادگی ورزش خاصی انجام می دهید لباس های آن ورزش که باز هم همگی ست هستند همراه بیاورید. مثلا لباس های تنیس سفید با کلاه و کفش تنیس. همچنین در صورت تمایل یک یا چند دست لباس رسمی در یک تم رنگی.
 
 
 
موارد زیر برای گروه‌های سنی مختلف اندکی متفاوت است. لطفا با توجه به سن نوزاد یا کودک خود، لوازم لازم را در روز عکاسی کودک همراه خود بیاورید تا عکاسان ما با قدرت انتخاب بالا در انتخاب لباس و ترکیب رنگی به‌جا و با رعایت اصول زیبایی شناسانه، بهترین عکسهای ممکن از کودک شما را ثبت نمایند.

لوازم مورد نیاز عکاسی نوزادان تا ۶ ماهه
به دلیل اینکه عکاسی از نوزادان بیشتر در حالت برهنه یا با متعلقات فانتزی موجود در استودیو النا انجام می شود، نیاز به همراه آوردن لباس خاصی نیست. با این وجود اگر تمایل دارید نوزاد با لباسهای خاصی عکس یادگاری داشته باشد، آنها را همراه بیاورید. علاوه بر این یک عدد شورت سفید ساده، پتوی نوزاد ، دو عدد پوشک سایز صفر، پستانک، عروسک یا جغجغه مورد علاقه کودک که به آن توجه نشان می دهد را به همراه داشته باشید. همچنین اگر اسباب بازی یا عروسک خاصی دارد که می خواهید با آن عکس یادگاری داشته باشد، آنها را همراه خود بیاورید.

لوازم مورد نیاز عکاسی کودکان ۷ ماهه تا ۳ساله
در این بازه سنی به این دلیل که اکثر کودکان توان نشستن پیدا می کنند، پوشاندن لباس به آنها خدشه ای به زیبایی عکس وارد نمی‌کند. برای کودکان در این سن علاوه بر استفاده از لباسهای فانتزی استودیو النا، لباس های خود کودک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. لذا چندین دست لباس مناسب در تم های رنگی مختلف شامل لباس اسپرت، لباس رسمی، لباس خواب و منزل به همراه چند جفت کفش هماهنگ با لباسها، شورت سفید و مشکی ساده، لباس و متعلقات شنا، حوله کودک را همراه بیاورید.

لوازم مورد نیاز عکاسی کودکان ۳ ساله به بالا
چندین دست لباس اسپرت، رسمی، لباس خواب و منزل به همراه چند جفت کفش هماهنگ با لباسها. اگر کودک به هنر یا سرگرمی خاصی علاقه مند است و یا به کلاس آموزشی خاصی از قبیل نقاشی، موسیقی و … می‌رود، ابزار مربوط به آن کلاس یا سرگرمی را به همراه داشته باشید. مثلا اگر کودک به کلاس موسیقی می رود، ساز، دفتر نت، پایه ی قرار دادن نت و کتاب های موسیقی و اگر به کلاس نقاشی می‌رود پالت رنگ، آبرنگ، قلم‌موها، مداد رنگی ها، دفتر نقاشی و … را همراه خود بیاورید.