سوالات متداول

آیا استودیو النا ورودیه دارد؟
خیر، استودیو النا ورودیه ندارد.


آیا در تعداد عکسهای منتخب محدودیتی وجود دارد؟
خیر، در استودیو النا هیچ محدودیتی برای تعداد عکسهای انتخابی وجود ندارد و حتی انتخاب یک فریم هم پذیرفته است. فقط اگر قصد دارید که انتخاب محدودی داشته باشید در زمان رزرو وقت آتلیه را مطلع سازید تا اقدامات مربوطه انجام پذیرد.


چه وقت از روز برای عکاسی از کودک مناسب است؟
بهتر است وقتی را برای عکاسی رزرو فرمایید که طبق عادت میدانید کودکتان در آن زمان از روز معمولا سرحال تر است.
وقتهای عکاسی در استودیو النا به این شرح می باشند:

شنبه تا چهارشنبه
(10:30 صبح تا 1 بعد از ظهر )   و   (1:30 تا 4 بعد از ظهر )   و  (4:30 تا 7 عصر )

پنج شنبه
(10:30 صبح تا 12:30 ظهر )    و    (12:45 تا 2:45 بعد از ظهر)   و  (3 تا 5 عصر )  و  (5:15 تا 7:15 عصر)


آیا استودیو النا هدایا هم دارد؟
هدایایی داریم که با احترام به مشتریان عزیزمان تقدیم می کنیم.
اما تا پایان کار عنوان نمی کنیم. زیرا ترجیح می دهیم اگر استودیو النا را انتخاب می فرمایید، به خاطر هدیه نباشد، بلکه به علت کیفیت کار و هماهنگی بین سلیقه هایمان افتخار خدمتگزاری پیدا کنیم.


آیا مشتریان مکلفند که از هر دکور، حداقل یک عکس را انتخاب کنند؟
خیر، در استودیو النا هیچ الزامی برای انتخاب اجباری وجود ندارند و مشتریان ما از بین عکس ها، فقط مواردی که مورد تائیدشان باشد را انتخاب می کنند.


اگر تمایل دارید که عکاس کودکتان خانم باشد چه باید بکنید؟
چنانچه تمایل دارید حتما با عکاس خانم کار کنید در زمان رزرو کردن وقت، این موضوع را با آتلیه در میان بگذارید تا هماهنگی های لازم به عمل آید.لازم به ذکر است عکاسی بارداری، صرفا توسط عکاس خانم انجام می پذیرد.


ایا استودیو النا در روز های تعطیل هم باز است؟
استودیو النا جمعه ها و تعطیلات رسمی بسته است


چه تعداد نفراتی می توانند کودک را در آتلیه همراهی کنند؟
نفرات همراه کودک بهتر است بیشتر از 2 الی 3 نفر نباشند. اگر در هنگام عکاسی، اطراف کودک بیش از اندازه شلوغ شود، تمرکز خود را از دست می دهد و ممکن است از همکاری با عکاس سر باز زند.
چناچه پس از عکاسی از کودک خود، در انتها قصد گرفتن عکس های خانوادگی با تعداد نفرات بیش از 5 نفر را دارید، لطفا در هنگام رزرو وقت این موضوع را به ما اعلام فرمایید تا راهکار های مربوطه به شما ارائه گردد.
در صورتی که کودکان شما دوقلوهای زیر 4 سال هستند اگر برایتان مقدور است پیشنهاد می کنیم جهت سهولت کار، یک یا دو نفر همراه فعال و پر انرژی با خود به آتلیه بیاورید.


چقدر زمان عکاسی طول میکشه ؟
زمان عکاسی کودک بسته به حوصله و توان هر کوچولویی با هم فرق میکنه .معمولا بین 2 تا 3 ساعت عکاسی طول خواهد کشید


نکته ای در مورد عکاسی از نوزادان
عکاسهای نوزادان در حالت خواب حال و هوایی بسیار معصومانه و زیبا دارد لذا چنانچه نوزاد شما قبل از حضور در استودیو بیدار است او را مجبور به خوابیدن نکنید تا در استودیو راحت تر به خواب رود.در مورد کودکان بزرگتر از 5ماه درست برعکس می باشد هر چقدر قبل از عکاسی استراحت کرده باشند در استودیو سر حال تر خواهند بود وعکسهایشان بهتر خواهد شد


من نوزادم 45 روزه هست میتونم برای عکاسی بیارمش ؟
عکاسی نوزاد بین 7 تا 10 روزگی انجام میشه و باید نوزاد خواب عمیق داشته باشه به انضمام اینکه باید بدن نوزاد فرم جنینی برای دادن پوزیشن عکاسی رو داشته باشه .زمان بعدی عکاسی ایشون سه ماهگی خواهد بود


انتخاب عکس به چه صورت خواهد بود ؟
انتخاب عکس حضوری و در استودیو انجام خواهد شد عکسها با هم مقایسه و در نهایت انتخاب میشود


من عکسهای بارداری میخوام بندازم چه موقع باید اقدام کنم ؟
عکس بارداری در استودیوی النا تمرکز روی حس و حالت مادر داره . هر چقدر مادر سرحالتر باشه عکس قشنگتری خواهد داشت با توجه به اینکه مادر در ابتدای ماه هشت هم فرم بارداری خوبی داره و هم توان کافی برای ایستادن زیر نور و پوزیش گرفتن داره شما میبایست برای این زمان برنامه ریزی کنید.

بهترین زمان برای عکاسی بارداری از ابتدای هفته آخر ماه هشتم تا پایان هفته دوم ماه نهم می باشد. در صورتی که پیش از این زمان قصد عکس گرفتن دارید باید شکم شما به اندازه کافی برجسته شده باشد تا حالت بارداری تان را کاملا نمایش دهد. اگر پس از هفته دوم ماه نهم و همچنین زمانی که دکتر شما سزارین پیش از موعد را برایتان تجویز نموده و زمان چندانی به زایمانتان نمانده است، ما از پذیرفتن کار شما معذوریم و تایم عکاسی برایتان گذاشته نخواهد شد.


عکس یکسالگی میخوام برای پسرم بگیرم چکار باید انجام بدم؟
ما عکس یکسالگی رو به دو حالت انجام میدیم .میتونه عکاسی روند همیشگی داشته باشه و عکسها تنوع خودش رو داشته باشه و اگر شما تولد یکسالگی برای کوچولوتون بخواهید ورودیه هم به هزینه شما اضافه میشه . زمان عکاسی تولد یکسالگی کوچولوها با کیک بازی میکنند و ما ازشادی و خوشحالی اونها عکاسی میکنیم


میخوام از تولد نوزادم تا یکسالگی یه آلبوم داشته باشم شما انجام میدین ؟
باز گذاشتن یک پروژه به مدت زمان طولانی برای هر استودیویی مستولیت زیادی داره ..شما در هر زمان عکاسی حداقل خرید رو باید انجام بدید و در نهایت بعد از گذشت بکسال برای آلبوم ما در خدمت شما هستیم


چطوری از عکسهای شاسی مراقبت کنم که کمتر آسیب ببینه ؟
عکس ها در برابر گرما و نور شدید خورشید آسیب میبینه ..شاسی عکس بر اثر رطوبت زیاد و قرار گرفتن در مجاورت مایعات ممکنه خراب بشه .کشیدن چیزهای نوک تیزباعث ایجاد خش بر روی عکس خواهد شد


 آيا امكان انتخاب عكسها در منزل خودمان وجود دارد و مي توانيم عكسها را با كيفيت پايين از آتليه شما دريافت كنيم يا خير؟

خیر ، به هيچ وجه همچين امكانی برای مشتريان استودیو النا وجود ندارد كه فايل عكس را با خود به منزل ببرند و انتخاب نمایند و فقط می توانند فايلها را در آتليه انتخاب نمايند زيرا عكس قانوناً و عرفاً به عكاس تعلق دارد و ما نيز به خاطر امنيت و مسائل حرفه ای كه به راحتی و به صورت مختصر قابل توضيح نيستند ،فايل عكس بدون روتوش را در با هر سایز و تعدادی بر روی سي دی، دی وی دی يا فلش بدون مارک خودمان به مشتری تحويل نمي دهيم و اگر قرار باشد فايل را با مارک و غير قابل چاپ نيز تحويل بدهيم ، صرفا در مورد تعداد اندکی از عكسهای سفارش داده شده ،اينكار را انجام خواهيم داد.

ما صرفا پس از تحويل عكسهای چاپ شده، فايل غير قابل چاپ و در حد تماشای در مانيتور کلیه ی عکسهای چاپ شده را در صورت درخواست مشتری با واتر مارک سايت تحویل خواهيم داد و اين شامل همه مشتريان خواهد شد حتی مشتريان قديمی.


آیا برای عکس كودک يا نوزادم باید یک نفر را به عنوان همراه خود، داشته باشم یا به تنهایی با کودکم بیایم؟

از همه بهتر حضور پدر و مادر بصورت پویا در آتلیه می باشد و اگر پدر کودک يا نوزادتان نتواند حضور داشته باشد ،بهتر است که یک یا دو نفر که فرزندتان آنها را دوست دارد و با آنها رابطه عاطفی محکمی دارند را همراه خود بیاورید که حوصله و وقت آزاد داشته باشند. چون عکاسی از نوزادان و خردسالان کاری سخت و زمانبر است. از همراه داشتن کودکان بین ۶ ماه تا ۵ سال دیگران که قرار نیست جلوی دوربین قرار بگیرند و صرفا به عنوان همراه هستند و از همراه آوردن بیش از دو همراه نیز اجتناب کنید.


 چه زمانی برای رزرو وقت اقدام کنیم ؟

برای رزرو وقت حداقل یک الی دو هفته زودتر از موعد تماس بگیرید . همچنین بهتر است زمانی از روز را انتخاب کنید که می دانید کودک یا نوزادتان در آن زمان سرحال تر از باقی روز است.