جشن دندونی

 همانطور که می‌دانید رسم است که خانواده‌های ایرانی به مناسبت اولین دندان کودک خود جشنی با نام جشن دندونی برگزار می‌کنند و معتقدند برگزاری جشن دندونی باعث می‌شود رشد بقیه‌ی دندان‌های کودک راحت و بدون درد باشد و کودکشان دندان‌های سالمی داشته باشد.

در ابتدای مراسم جشن دندونی ممکن است فکر کنید که هیچ چیزی برای شادی وجود ندارد. به خاطر این که کودک شما مجبور است درد زیادی را تحمل کند، احتمالا دوست دارید به جای جشن گرفتن تسلی بخش فرزندتان باشید. اما با وجود همه ی این مسائل رویش اولین دندان و پیروزی کودک شما بر این ناراحتی می تواند دلیل مهمی برای جشن گرفتن باشد.
ایده‌های مختلفی برای برگزاری جشن دندونی وجود دارد ولی به طور معمول خوراک مخصوص، کیک دندونی و گیفت یا یادبود دندونی از المان‌های اصلی برگزاری جشن دندونی است. اگر کودک شما هم به تازگی صاحب اولین دندان خود شده است و قصد برگزاری جشن دندونی را برای او دارید با من همراه شوید تا ایده‌های جالب جشن دندونی را با هم ببینیم.
منزل خود را برای برگزاری جشن دندونی آماده کنید
برای برگزاری این جشن توصیه می‌کنم از ریسه‌ها و کاغذهای رنگی با عکس‌ها و نوشته‌های متناسب استفاده کنید. توصیه‌ی اکید من به شما این است که سعی کنید از بادکنک در این جشن استفاده نکنید یا در صورت استفاده تعداد کمی از آن‌ها را در تزیین منزل خود به کار ببرید زیرا ممکن است وسط مراسم بترکند و کودک شما را ناراحت کند.
خوراک مخصوص جشن دندونی آماده کنید
همانطور که می‌دانید در این جشن خوراک مخصوصی که شامل گندم و نخود پخته شده در آب گوشت هست و به کمک گردو، پسته، کشمش و بادام تزیین می‌شود، سرو می‌کنند. البته در صورت تمایل می‌توانید علاوه بر دانه‌های آجیلی گفته شده این خوراک را با انار و پاستیل نیز تزیین کنید. سرو این خوراک طبق سلیقه‌ی شما است و می‌توانید آن را در ظرف‌های تک نفره یا در دیس‌های بزرگ سرو کنید.
کیک مخصوص این جشن را سفارش دهید
با توجه به این که این جشن به مناسبت رشد اولین دندان کودک برگزار می‌شود کیک آن معمولاً به شکل دندان است که مدل آن طبق سلیقه‌ی شما انتخاب می‌شود. در ادامه چند مدل از این کیک‌ها را می‌بینیم. البته توجه داشته باشید که تنوع مدل این کیک‌ها بسیار زیاد است و بعدا در مطلبی مجزا در اختیار شما قرار می‌گیرد.
گیفت دندونی برای این مراسم تهیه کنید
در این جشن نیز مانند سایر جشن‌ها یادبودی تحت عنوان گیفت دندونی در اختیار مهمانان قرار می‌گیرد. گیفت‌ها طرح‌ها و انواع مختلفی دارند که در ادامه پنج نمونه‌ی ساده از آن‌ها را با هم می‌بینیم. روسیلی برای شما چند مدل گیفت دندونی آماده کرده که میتونید از فروشگاه روسیلی خریداری کنید

کـــرج ،عظیمیه ، بین میدان مهــــران و اسبی ، نبش نیک نژادی شمالی ، مجتمـــع تجــــاری اداری نیکـــان
تلفن: 5-2568314-0263       همراه: 5-2568314-0920

بالا